VREME
DANES
Sreda, 11 marec 2026
Iskanje

Začenja se Ljubljanski teden mode

4. apr. 2018 | 10:57
Dark Theme

Začenja se spomladanski Ljubljanski teden mode, na katerem bodo domača in tuja oblikovalska imena v prestolnici tri dni predstavljala najnovejše modne trende. Na novi lokaciji v prostorih Viba filma bodo modnim navdušencem kreacije pokazali uveljavljeni in sveži oblikovalci, med njimi bodo tudi študenti Naravoslovnotehniške fakultete.Ti bodo kot običajno odprli ljubljanski teden mode s prvo modno revijo ob 14. uri, v treh dneh pa se jim bodo pridružili oblikovalci iz Srbije, Hrvaške, Makedonije in Bolgarije.
Od slovenskih oblikovalcev se bodo ponovno predstavili Ana Jelinič, Simona Kogovšek, Barbara Vrbančič, Maja Štamol, Petja Zorec, David Bacali in blagovna znamka Things I Miss, ki je letos združila moči s hrvaškim Studiem Marković. Tokrat se jim bodo pridružili še Renata Bedene, blagovna znamka Patricia Pie in Tanja Uvera. Na modni reviji bo nove trende predstavil tudi ponudnik modne obutve podjetje Mass.
Drevi se bodo na modni stezi predstavili tudi oblikovalci z Beograjskega tedna mode, in sicer LalicA, modna znamka oblikovalke Aleksandre Lalić, blagovna znamka Modle oblikovalke Vesne Kračanović, Daniela Glišić, Budislava Keković, Svetlana Jaćović, Jasmina Vujović in Ljiljana Joksović Mutić.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava