Ponedeljek, 29 april 2024

Usain Bolt dvakrat zatresel nasprotnikovo mrežo

12. okt. 2018 | 14:40

Legendarni jamajški šprinter Usain Bolt, ki se je po koncu blesteče atletske kariere odločil za nogomet, je dosegel svoja prva dva zadetka. Za avstralsko zasedbo Central Coast Mariners je na današnji prijateljski tekmi proti ekipi Macarthur South West United v Sydneyju dvakrat zatresel nasprotnikovo mrežo, njegova ekipa pa je slavila s 4:0. Svetovni rekorder v tekih na 100 in 200 metrov ter nosilec osmih zlatih olimpijskih odličij je bil v uvodni postavi svoje ekipe. Prvi gol je dosegel v 55., drugega v 69. minuti, šest minut kasneje pa je ob stoječih ovacijah zapustil igrišče.
Predsednik nogometne ekipe Mariners je med drugim dejal, da je Bolt vedno nasmejan in prijazen do navijačev, na igrišču pa je zavoljo trdega in zagrizenega dela iz dneva v dan boljši. Pri klubu bo zagotovo ostal vsaj do januarja in bo vedno dobrodošel, je pristavil.