V 7. krogu košarkarske deželne divizije 1 je Bor Radenska miroval

Videm |
24. nov. 2023 | 23:05

DEŽELNA DIVIZIJA 1

Majanese – Dom 81:70 (25:9, 49:23, 69:51)

Dom: Abrami 4 (2:2, 1:4, 0:2), M. Zavadlav 0 (-, 0:1, 0:1), G. Zavadlav 0 (-, 0:2, -), Devetta 17 (2:8, 6:11, 1:2), Devetak 4 (-, 2:4, -), Blazica 0 (-, 0:1, -), D'Amelio 13 (5:12, 1:4, 2:7), Ballandini 30 (9:9, 3:4, 5:11), Salvi 2 (0:1, 1:2, -), Demartin nv. Trener: Graziani.

Košarkarji goriškega Doma so v 7. krogu deželne divizije 1 utrpeli peti letošnji poraz. Tokrat so na gostovanju klonili proti Majaneseju z 81:70. Nastop Grazianijevih varovancev je bil dvoličen: slab prvi polčas in dober drugi. V prvih dvajsetih minutah so Abrami in soigralci slabo branili in domačinom dopustili kar 49 točk, v napadu pa so bili povsem neučinkoviti. Stanje na igrišču pa se je v drugi polovici spremenilo. Z odločnejšo obrambo in bolj premišljeno igro v napadu je Dom začel nižati zaostanek. Na krilih razigranih Ballandinija (na koncu 30 točk) in Devette (17) so se gostje v zadnji četrtini približali le na 9 točk zaostanka, več pa niso zmogli predvsem zaradi prevelikega števila zgrešenih prostih metov (skupno 18:32).

Santos – Bor Radenska preložena

DEŽELNA DIVIZIJA 2

Cus Trieste – Breg SV Impianti 53:71 (12:14, 24:24, 41:46)

Breg: M. Terčon 8 (4:4, 2:3, 0:1), Celin 13 (5:9, 1:3, 2:4), Maurel 21(5:8, 8:12, -), Mucci 2 (-, 1:4, -), Zeriul 9 (1:1, 1:1, 2:4), Nadlišek 2 (2:4, 0:1, -), D. Terčon 4 (-, 2:6, 0:1), Filipac 0 (-, 0:2, 0:1), Smotlak 8 (-, 1:5, 2:4), Fonda 4 (-, 2:3, 0:1), Formigli 0 (-, -, -), Zuppin nv. Trener: Oberdan.

Košarkarji Brega SV Impianti so v 3. krogu deželne divizije 2 vknjižili drugo zmago. Na gostovanju so z 71:53 premagali tržaški Cus. Prvi polčas je bil v popolnem ravnovesju, obe ekipi pa v napadu nista bili ravno najbolj razpoloženi. V drugi polovici tekme pa so Oberdanovi košarkarji vzeli vajeti igre v svoje roke in se na koncu veselili gladke zmage.