Sreda, 17 april 2024

Kanadčan Crawford novi svetovni prvak v superveleslalomu

Zgolj za stotinko je ugnal favoriziranega Norvežana Aleksandra Aamodt Kildeja, tretji je bil Francoz Alexis Pinturault

9. feb. 2023 | 16:38

Kanadčan James Crawford je novi svetovni prvak v superveleslalomu. Petindvajsetletni smučar je za svojo prvo zmago na tekmah najvišje ravni za zgolj stotinko ugnal favoriziranega Norvežana Aleksandra Aamodt Kildeja, ki je osvojil srebro. Bron je pripadel Francozu Alexisu Pinturaultu (+0,26). Najboljši Slovenec Rok Ažnoh je osvojil 25. mesto. Svetovni prvak v tej disciplini iz Areja 2019 Italijan Dominik Paris je z roko zajel količek vratc in padel. Po padcu se je pobral in na smučeh odpeljal po hribu v cilj.Švicarski favorit Marco Odermatt je na četrtem mestu ostal brez svojega prvega odličja na svetovnem prvenstvu. Za novim svetovnim prvakom je zaostal 37 stotink sekunde.

Tako kot v kombinaciji so bili na startu štirje Slovenci. Z 20 leti najmlajši v reprezentanci Rok Ažnoh je poskrbel za najboljši slovenski dosežek dneva. Ažnoh, ki je v St. Antonu postal mladinski svetovni prvak v smuku, je svoj superveleslalomski debi na velikih članskih tekmah opravil zelo solidno. V cilju je za zmagovalcem zaostal 1,73 sekunde. Ažnoh ne bo nastopil v nedeljo na smuku.