Lari Gut-Behrami mali globus v superveleslalomu, Elena Curtoni brez stopničk

Razburljiv zaključek sezone; Ilka Štuhec pristala na 22. mestu

Andora |
16. mar. 2023 | 17:39

Švicarska smučarka Lara Gut-Behrami je zmagovalka zadnjega superveleslaloma svetovnega pokala v tej sezoni. S tem je hkrati osvojila mali kristalni globus v seštevku discipline. Velika poraženka je italijanska smučarka Elena Curtoni, ki je danes pred startom celo vodila v skupni razvrstitvi discipline, na koncu pa je s ponesrečeno vožnjo in 10. mestom ostala celo brez stopničk. Nanje pa se je z današnjim drugim mestom povzpela Federica Brignone, ki je druga v končni razvrstitvi. Tretja je Ragnhild Mowinckel, Elena Curtoni je pristala na četrtem mestu.

Z 22. mestom je sezono končala tudi najboljša slovenska smučarka Ilka Štuhec, ki je na svoji zadnji tekmi sezone zasedla 22. mesto. V skupni razvrstitvi superveleslasloma je na 30. mestu, skupno pa bo najverjetneje deseta.