Sreda, 24 april 2024

Rogliču etapna zmaga, prva v letošnji sezoni

Na četrti etapi dirke od Tirenskega do Jadranskega morja

9. mar. 2023 | 15:59

Slovenski kolesarski as Primož Roglič je le dan po slavju rojaka Tadeja Pogačarja na dirki Pariz-Nica osvojil prepričljivo zmago na četrti etapi dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Po 218 km je bil kapetan moštva Jumbo-Visma najboljši v ciljnem sprintu v Tortoretu v Abrucih. Na drugo mesto se je uvrstil Francoz Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step), tretji pa je bil Britanec Adam Yates (UAE Team Emirates). Današnjo etapo je zaznamoval 4,4 km dolg ciljni vzpon, na katerega so se morali kolesarji povzpeti kar štirikrat v zaključku dirke. V zadnjem krogu je Roglič ves čas kolesaril v ospredju in mirno nadzoroval dirko. V ciljnem sprintu je bil 33-letni Kisovčan dejansko razred zase, ob etapni zmagi (prvi v letošnji sezoni in prvi po poškodbi rame) pa je skočil na drugo mesto. Za vodilnim Nemcem Lennardom Kämno (Bora-Hansgrohe) zaostaja le še šest sekund.