Četrtek, 02 maj 2024

Slovenec Stevens trenira v Trstu

Peter John Stevens je tudi član Triestine Nuoto

15. feb. 2024 | 10:02

Včeraj je na svetovnem plavalnem prvenstvu v Dohi v disciplini 50 m prsno nastopil tudi slovenski plavalec Peter John Stevens, ki se je s časom 27,07 sekunde uvrstil na 8. mesto. Italijan Nicolò Martinenghi je bil drugi. 28-letnik svojih ciljev v sezoni pa s svetovnim prvenstvom zanesljivo še ni izpolnil, saj napoveduje tudi boj za pot na olimpijske igre v Parizu. Bržkone bo o tem odločal nastop na evropskem prvenstvu junija v Beogradu.

Zanimivo je, da slovenski plavalec Stevens, doma iz okolice Kranja, trenira v Trstu in je član tržaškega kluba Triestina Nuoto Samer & Co. Shipping. V tržaškem bazenu Bruno Bianchi ga trenira nekdanji italijanski olimpijec Davide Rummolo, ki je leta 2000 na olimpijskih igrah v Sydneyju osvojil bronasto kolajno. Neapeljčan v Trstu obenem trenira tudi mlade plavalce.