Četrtek, 25 april 2024

Zmagi v Ruando in Belorusijo

Noel Hitimana in Volha Mazuronak osvojila tržaški polmaraton Trieste 24 Halfmarathon

5. maj. 2019 | 12:39

Noel Hitimana iz Ruande in Volha Mazuronak iz Belorusije sta premagala burjo in vse ostale tekmece in zmagala v moški oziroma ženski konkurenci na današnjem tržaškem polmaratonu Trieste 24 Halfmarathon. Hitimana je 21-kilometrsko razdaljo pretekel v času 1:03:28, Mazuronakova pa v času 1:13:56.

Preizkušnje s startom v Nabrežini in ciljem na tržaškem Velikem trgu se je kljub slabemu vremenu udeležilo 1827 tekačev iz 46 držav. Med moškimi je drugo mesto zasedel Italijan Najibe Salami (1:04:30), tretje pa Kenijec Melly Joel (1:07:45). V ženski konkurenci se je srebrne kolajne veselila Cavaline Nahimana (1:14:00) iz Burundija, tretja pa je bila Italijanka Laila Soufyane (1:15:04). Naj še omenimo, da je polmaraton pretekla tudi Rita Giancristofaro, ki se je lanskega 14. avgusta izognila smrti po sesutju viadukta Morandi v Genovi.

Organizatorji so uspešno izpeljali tudi netekmovalni osemkilometrski tek Generali Miramar Family.