Britanski premier Keir Starmer je danes napovedal odstop s položaja predsednika britanske vlade in vodje laburistične stranke. S tem se je 63-letni politik uklonil pritiskom znotraj lastne stranke, ki so se še okrepili po poraznem rezultatu laburistov na majskih lokalnih in regionalnih volitvah.
Kot je v današnjem nagovoru pred premiersko rezidenco na Downing Streetu dejal Starmer, je vsako odločitev kot predsednik vlade sprejel s ciljem, da »na prvo mesto postavi državo, ki jo ljubi«.
»Obnovil sem zaupanje v gospodarstvo, obrambo in nacionalno varnost,« je med drugim povedal.
Starmerja bo po poročanju britanskega BBC na položaju najverjetneje nasledil 56-letni Andy Burnham, izkušeni laburistični politik in župan Manchestra, ki je zmagal na četrtkovih volitvah za nadomestnega poslanca v volilnem okraju Makerfield.