Petek, 26 april 2024

Andreja Slokar zmagala v Meribelu

Ana Bucik je uspeh reprezentančne kolegice dopolnila s četrtim mestom

19. mar. 2022 | 15:35

Štiriindvajsetletna ajdovska smučarka Andreja Slokar je zmagala na zadnjem slalomu sezone 2021/2022 za svetovni pokal alpskih smučark v Meribelu v Franciji. Njen uspeh je dopolnila novogoriška smučarka Ana Bucik, ki je bila četrta.

Slokarjeva je bila v prvem spustu šesta z zaostankom 75 stotink. Štiriindvajsetletna Ajdovka je nato v finalu uprizorila svojo najboljšo slalomsko vožnjo v karieri ter s kar 1,22 sekunde prednosti prehitela takrat vodilno Hrvatico Zrinko Ljutić.

Druga je bila vodilna po prvi vožnji Nemka Lena Dürr, ki je zaostala 48 stotink sekunde. Na tretje mesto se je uvrstila zmagovalka slalomskega seštevka in olimpijska prvakinja Slovakinja Petra Vlhova, ki je za Andrejo Slokar zaostala 81 stotink sekunde.

Štiriindvajsetletna Slokarjeva je vpisala svojo drugo zmago v konkurenci svetovnega pokala.

Ana Bucik, ki je po prvem spustu vpisala tretji čas, je bila na koncu četrta z zaostankom 1,04 sekunde za Andrejo Slokar. S to uvrstitvijo je za eno mesto izboljšala svoj najboljši slalomski dosežek v svetovnem pokalu.