Caterina Sinigoi prva v Plodnu

V moški konkurenci drugi Alex Ostolidi, 15. mesto za Maksa Skerka

Plodn |
12. mar. 2021 | 6:22

Smučarka SK Devin in deželne ekipe FJK Caterina Sinigoi je včeraj prepričljivo slavila na slalomu FIS NJR v Plodnu (Sappada). Po številu FIS točk je bila daleč najboljša smučarka na startu, vlogo glavne favoritke pa tudi upravičila s pričakovano zmago. V seštevku dveh voženj je za sekundo in 16 stotink ugnala drugouvrščeno Francesco Antonio Trentin, tretjeuvrščena Južnotirolka Thea Holzer je zaostala za dve sekundi in 45 stotink.

V veliko bolj izenačeni moški konkurenci se je na drugo mesto uvrstil Alex Ostolidi. Osemnajstletni Miljčan, član kluba Monte Lussari, je za 28 stotink zaostal za zmagovalcem Cristianom Agostinisom, le za sedem stotink pa je bil hitrejši od Američana Nickcoja Palamarasa. Petnajsti j bil smučar Devina Maks Skerk (+ 2,17).Sinigoieva bo jutri skoraj gotovo na startu slaloma na Trbižu, nedeljski nastop pa je še pod vprašajem zaradi napovedanega dežja. Pred državnim prvenstvom, ki bo prihodnji konec tedna v Pili v Dolini Aoste, bo verjetno tekmovala še v sredo v Kranjski Gori.