Ponedeljek, 22 april 2024

»Dvojček« zlatih kolajn za Parenzana (ŠK Kras)

Nov uspeh namiznoteniškega igralca športnega krožka Kras na evropskem prvenstvu v paralimpijskih kategorijah U23 v Lahtiju na Finskem

Lahti |
2. jul. 2019 | 10:16

Namiznoteniški igralec športnega krožka Kras iz Zgonika Matteo Parenzan je v nedeljo osvojil še drugo zlato kolajno na evropskem prvenstvu v paralimpijskih kategorijah U23 v Lahtiju na Finskem. Parenzan je v dvojici s slovaškim namiznoteniškim igralcem Tomasom Valachom v kategoriji 6-7 najprej premagal portugalsko dvojico Rodrigues in Bastardo, nato finsko-izraelsko dvojko Makela-Aloni ter Šveda Olssona in Ekengrena. V finalu sta Parenzan in Valach premagala še slovensko-švedsko dvojico Sam Gustafsson in Luka Trtnik. Za zmagovito točko (3:1) je poskrbel prav tržaški namiznoteniški igralec, ki je tako osvojil »dvojček« zlatih kolajn. V soboto je slavil zmago tudi med posamezniki. Italijanska izbrana vrsta je domov odnesla trinajst kolajn (sedem zlatih).