Ilka Štuhec po skoraj štirih letih ponovno na stopničkah

Uvrstila se je na drugo mesto za Sofio Goggia

Švica |
17. dec. 2022 | 15:05

Ilka Štuhec je osvojila drugo mesto na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v St. Moritzu, zmagala je Italijanka Sofia Goggia, ki si je včeraj med smuko poškodovala roko. Tretja je bila Nemka Kira Weidle.

Z leve drugouvrščena Ilka Štuhec, zmagovalka Sofia Goggia in tretjeuvrščena Nemka Kira Weidle (ANSA)

Mariborčanka je bila na četrtem ženskem smuku sezone počasnejša zgolj od trenutno najboljše smukačice Italijanke Sofie Goggie. Štuhec je osvojila že 18. stopničke v svetovnem pokalu, prve po kar treh letih in 11 mesecih.

Štuhec je slovenskemu ženskemu smučanju priborila 182. stopničke v svetovnem pokalu. Prvič po januarju oziroma februarju 2019 se je znova zavihtela na oder za zmagovalke na tekmah najvišje ravni, ko je bila 19. januarja 2019 tretja na smuku za svetovni pokal v Cortini d’Ampezzo po osvojenem naslovu smukaške prvakinje na svetovnem prvenstvu 10. februarja istega leta v Areju.

V St. Moritzu je v nedeljo na sporedu še superveleslalom.