Petek, 26 april 2024

Jadran v tržaškem derbiju boljši od Cusa

V vnaprej odigrani tekmi šestega kroga C-lige gold četrta zmaga Oberdanove ekipe

9. nov. 2022 | 23:23

Cus Trieste – Jadran Monticolo&Foti 74:82 (22:21, 33:40, 53:59)

Jadran: Batich 9 (0:2, 3:5, 1:2), Ban 31 (4:4, 9:11, 3:7), Zidaric 2 (-, 1:5, 0:2), De Petris 8 (0:3, 4:9, -), Milisavljevic 11 (-, 1:1, 3:6), Malalan 9 (1:1, 4:5, 0:1), Gobbato 2 (2:2, 0:2, -), Pregarc 5 (-, 1:4, 1:2), Jakin 5 (2:4, 0:1, 1:2), Bellettini nv. Trener: Oberdan.

Košarkarji Jadrana Monticolo&Foti so v šestem krogu C-lige gold vknjižili še četrto letošnjo zmago. V vnaprej odigranem tržaškem derbiju so z 82:74 v gosteh zasluženo premagali Cus. Številni gledalci na tribuni telovadnice v Ul. Monte Cengio so bili priča dokaj izenačeni in zanimivi tekmi. Prvi so pobudo prevzeli domačini, ki so s tremi zaporednimi trojkami povedli z 9:4. Gostje pa so kmalu zatem odgovorili s koši Bana in Milisavljevica in tudi izenačili, ob koncu prve četrtine pa zaostajali le za točko. Sredi druge četrtine je Jadran prešel v vodstvo in v napadu uspešno prebijal consko obrambo Cusa. Na glavni odmor so gostje odšli s sedmimi točkami naskoka (40:33).

V uvodu tretje četrtine je kapetan Malalan (v prvi minuti igre je ukradel dve žogi, blokiral nasprotnikov met in zadel koš) poskrbel, da je Jadran povedel za 12 točk (45:33). Čeprav se je v nadaljevanju Cus ponovno približal, gostje niso spustili vajeti igre iz svojih rok. Zadnjič so Tržačani resno zapretili dobre štiri minute pred koncem tekme, ko so se približali le na dve točki zaostanka, v končnici pa so bili Oberdanovi varovanci bolj prisebni in z razigranim Banom na čelu prišli do povsem zaslužene zmage.