Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek paralimpijski podprvak

Prvo medalja za Slovenijo na paralimpijskih igrah v Tokiu

Tokio |
30. avg. 2021 | 12:59

Slovenski strelec Franček Gorazd Tiršek je na paraolimpijskih igrah v Tokiu osvojil srebrno medaljo v disciplini zračna puška stoje v kategoriji R4. V finalu ga je ugnal le Šved Philip Jonsson. Na tretje mesto se je uvrstil italijanski tekmovalec Andrea Liverani.

V predtekmovanju na strelišču Asaka je Tiršek dosegel četrto izhodišče. V finalu je nato nastopil odlično in bil vseskozi med verjetnimi dobitniki medalj. Vodilnemu Števu se je močno približal, a je Jonsson na koncu slavil z novim paralimpijskim rekordom 252,8 kroga, Tiršek pa je zaostal le za 0,8 kroga.

Za Tirška je današnja medalja že tretja na paralimpijskih igrah. Tudi prejšnji dve sta bili srebrni, in sicer na igrah Londonu 2012 in Riu 2016.

Skupno pa je Tirškova medalja v Tokiu že jubilejna 50. za slovenske športnike invalide na paralimpijskih igrah, ob upoštevanju nastopov tako za samostojno Slovenijo kot za nekdanjo Jugoslavijo.