Ponedeljek, 22 april 2024

Športna sobota: Olympia izgubila tudi drugo finalno tekmo

Košarkarji Doma so v Tržiču proti Libertasu iz Gonarsa izgubili prvo tekmo drugega dela D-lige

5. jun. 2021 | 22:20

ODBOJKA

MOŠKA C-LIGA

Il Pozzo - Olympia 3:0 (30:28, 25:13, 25:14)

Olympia: M. Komjanc 8, S. Komjanc 7, Perosglia 1, Feri 0, Luppoli 1, Cobello 5, Bensa 4, Bajt 0, Pavlović 7. Trener: Makuc.

Olympii ni uspel preobrat. Na drugi finalni tekmi je spet izgubila, četudi je srečanje začela zelo odločno. V prvem nizu je že vodila 12:16, nato še 20:21. V razburljivi končnici je nato imela tudi štiri set žoge, a jih ni izkoristila. Končalo se je 30:28. Po takem porazu se ni več pobrala. Drugi niz je bil tako enosmeren v korist nasprotnikov, po zmagi pa se je Il Pozzo že veselil matematičnega napredovanja v B-ligo. Tretji niz je bil zato zgolj formalnost.

Olympia je drugo finalno tekmo igrala v okrenjeni postavi, saj je bil odsoten standradni sprejemalec Tomaž Cotič. Na tekmi ga je nadomestil bloker Davide Cobello.

D-LIGA

Dom - Libertas Gonars 50:62 (10:12, 20:27, 34:40)

Dom: Devetak nv, Abrami 0 (0:2, 0:3 0:1), Borsi nv, Visintin 13 (4:4, 3:10, 1:5), Zavadlav 6 (1:2, 1:3, 1:1), Menis nv, Komic 2 (-, 1:1, -), Valentinuzzi 16 (6:10, 5:11, 0:1), Jakin 3 (1:2, 1:4, 0:1), Lazić 7 (1:4, 3:6, -), Salvi 3 (-, 0:1, 1:1). Trener: Dražen Grbac.