Goriški finančni stražniki so v prejšnjih dneh zasegli 3830 litrov piva, ki so ga na štirih kombijih skušali nezakonito uvoziti v Italijo. Finančni stražniki so ovadili enega bolgarskega in pet romunskih državljanov z bivališčem v Milanu, Rimu in Grossetu, ki so pivo uvozili v Italijo, ne da bi blaga pospremil s potrebno dokumentacijo. Do zasega je prišlo na nekdanjem mejnem prehodu v Štandrežu in na avtocestni postaji pri Moščenicah.
Uvoz in prodaja piva sta v Italiji podvržena določilom zakonskega odloka št. 504 iz leta 1995, ki za alkoholne pijače predvideva plačilo trošarin. Šest ovadenih moških je s svojim alkoholnim tovorom odločno presegel najvišjo količino piva, ki jo je mogoče uvoziti v Italijo brez posedovanja posebnih dokumentov in ki znaša 110 litrov.