Športna nedelja: Sloga Tabor in Jadran gladko, Bor KO

6. feb. 2016 | 19:22

Kras Repen – Flaibano 0:2 (0:1)
Kras: D'Agnolo, Košuta, Salkič, Tomizza, Pahor, Simeoni, Facchin, Carlevaris (Kocman), Stančič (De Leo), Maio (Sgorbissa), Grujić. Trener: Žlogar.
Gostje iz Flaibana so z goloma v obeh polčasih odnesli domov iz Repna vse tri točke. Kras resnici na ljubo ni bil slabši nasprotnik. Flaibano je bil edinole konkretnejši v kazenskem prostoru.

DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran – Oderzo 82:55 (24:16, 48:37, 57:49)
Jadran: M. Batich 15 (3:3, 3:5, 2:6), Ban 25 (7:7, 3:8, 4:9), Ridolfi 9 (-, 0:3, 3:6), De Petris 12 (4:5, 4:7, -), Daneu 4 (4:6, 0:2, 0:1), Kojanec (-, 0:2, -), Cettolo 10 (2:2, 1:2, 2:3), Kocijančič (-, -, -), Rajčič 5 (1:2, 2:7, 0:1), Velikonja Grbac 2 (-, 1:2, 0:1). Trener: Mura. Izgubljene žoge: 13; pridobljene: 12; asistence: 16; skoki: 35 (21 + 14). SON: 18. PON: Velikonja Grbac.
Košarkarji Jadrana so na domačih tleh visoko premagali Oderzo in tako nanizali že tretjo zaporedno zmago. Ban in soigralci so odigrali sijajen prvi polčas, ki ga je zaznamovala velika natančnost v napadu (3 točke: 53%, 2 točki: 40%, prosti meti: 85%). Z odličnimi odstotki so se košarkarji združene ekipe dokopali do vodstva 11 točk pred glavnim odmorom (48:37). V tretji četrtini so se napake vrstile kot po tekočem traku (le 9:12 v desetih minutah), domačim pa je uspelo ohraniti osem točk prednosti. Jadran je nato na začetku poslednje četrtine poskrbel za delni izid 6:0, prednost pa je nato še dodatno povečal, tako da je nato do konca brez težav upravljal rezultat. (av)

DEŽELNA C-LIGA SILVER
Sistema Basket PN – Bor Radenska 82:73 (23:16, 35:37, 57:54)
Bor: Bole 3 (1:1, 1:4, 0:2), Basile 18 (2:4, 8:12, -), N. Danev 6 (2:2, 2:5, 0:1), Crevatin 12 (-, 0:4, 4:7), Scocchi 17 (4:5, 5:9, 1:3), Devcich 8 (2:2, 3:7, -), Marusic 6 (-, 3:10, 0:2), Mozina 3 (3:4, 0:2, 0:1), Albanese (-, -, -), T. Danev in Doz nv. PON: Basile, Trener: Oberdan.
Po slabi predstavi, ki jo je pogojevalo slabo sojenje sodniške dvojice, je Bor izgubil v gosteh proti pepelki na lestvici.

ODBOJKA
MOŠKA B2-LIGA
Sloga Tabor Televita - Olympia (25:23, 25:16, 25:17)
Sloga Tabor Televita: Rigonat 2, Bolognesi 0, Ivanović 14, Cettolo 5, Privileggi (L), Biribanti 21, Iaccarino 6, Peterlin 9, Kante n.v., Jerič n.v. Trener: G. Jerončič.
Olympia: Hlede 1, Pavlović 2, Persoglia 4, Brun n.v., Juren 6, Righini 11, Š. Čavdek (L), Zampar 5, Vidotto 2, Princi 1, Corsi 0, Vogrič 0. Trener: Marchesini.
Slovenski derbi moške državne B2-lige je brez večjih težav osvojila Sloga Tabor. Gostitelji so dokazali, da so bolj zreli in izkušeni, medtem ko so se gostje uspešno upirali le v prvem setu. Druga dva sta minila v znamenju premoči Jerončičevih varovancev. Navijači obeh ekip, ki so napolnili repensko tribuno, niso videli lepe igre: veliko je bilo napak tako na eni kot na drugi strani. Največ točk je dosegel Francesco Biribanti (21), ki je bil na mreži nerešljiva uganka za igralce Olympie.

MOŠKA D-LIGA
Olympia - Fiume Veneto 3:0 (25:19, 25:16, 25:16)
Olympia: Russian 1, Cotič 2, Pahor 15, Komjanc 14, Lupoli 13, Pellis 7, Franzot 3, Čavdek (L1), Margarito (L2). Trener: Battisti.
Olympia je dosegla že dvanajsto zaporedno zmago na prav tolikih nastopih in potrdila prvo mesto na lestvici odbojkarske deželne D-lige.