Četrtek, 18 april 2024

Alma je »pometla« tudi z drugouvrščenim Reyerjem

V razprodanem Allianz Domu gladko premagala Reyer Venezio in se veselila pete zaporedne zmage

Trst |
20. apr. 2019 | 22:48

Alma Trieste - Umana Reyer Venezia 104:85 (30:27, 61:55, 82:63)

Alma: Wright 12 (3:4, 2:8, 1:2), Dragić 17 (1:1, 5:8, 2:6), Perić 15 (3:4, 3:3, 2:2), Sanders 2 (-, 1:1, 0:1), Mosley 12 (2:2, 5:6, 0:0), Knox 6 (4:4, 1:3, -), Fernandez 15 (2:2, 2:2, 3:5), Da Ros 9 (1:2, 4:5, 0:1), Strautins 4 (4:4, -, 0:2), Cavaliero 12 (-, 0:1, 4:6), Coronica, Cittadini. Trener: Dalmasson.

Tržaška Alma ni razočarala okrog 7000 navijačev (ki so priložnostno nosili rdečo majico »SiAmo Trieste« in osvojila še peto zaporedno zmago. To pa kar proti drugi sili prvenstva. Z novima točkama so tržaški košarkarji tri kroge pred koncem rednega dela napredovali na 5. mesto (32 točk imata sicer še Brindisi in Trento) in so od 9. mesta oddaljeni štiri točke, na drugo mesto pa je Reyerja dohitela Cremona (36).Začetek srečanja sicer ni napovedoval tako gladke zmage. Reyer je v prvih desetih minutah dokazoval, zakaj je na vrhu. A so Cavaliero in ostali v bistvu le segrevali motorje. Svoj pohod na zmago so začeli graditi v drugi četrtini, ko se sicer Reyer ni hotel predati. Že so vodili 52:42, ko se je Reyer z delnim izidom 7:0 spet približal na dve točki 54:52. A je bilo to tudi vse, kar so gostje pokazali, saj je Trst s šestimi zaporednimi točkami Dragića spet ušel (61:55). Po odmoru se je na igrišče vrnila v bistvu le ena ekipa: Tržačani so prevladali na vseh ravneh in v desetih minutah dopustili Reyerju le 8 točk. Naskok se je iz minute v minuto večal in na koncu znašal kar 21 točk. Tržačani so še drugič v dveh tednih zbrali več kot 100 točk. Pod zmago so se podpisali čisto vsi, kar šest igralcev je zbralo več kot 10 točk, največ Dragić (17), igralec srečanja pa je bil nedvomno Mosley.