Sreda, 17 april 2024

Jakov Fak tretji v Ruhpoldingu

Na tekmi svetovnega pokala v biatlonu se je na peto mesto uvrstil Italijan Tommaso Giacomel

11. jan. 2023 | 16:21

Na prvi tekmi postaje svetovnega pokala v biatlonu v nemškem Ruhpoldingu je na posamični moški preizkušnji na 20 km najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak osvojil tretje mesto. Z brezhibnim strelskim nastopom je zaostal 29,3 sekunde za Norvežanom Johannesom Thingnesom Boejem. Norvežan je zgrešil dvakrat, a je na koncu vseeno za 9,9 sekunde prehitel rojaka Vetleja Sjaastada Christiansena, ki je bil strelsko neuspešen enkrat. Na peto mesto se je uvrstil Italijan Tommaso Giacomel, ki je z enim zgrešenim strelom za prvouvrščenim Boejem zaostal za 47,6 sekunde. Jutri bodo v Ruhpoldingu nastopile biatlonke na posamični tekmi na 15 km.