Košarkarska sobota: Jadran Monticolo&Foti v velikem slogu premagal Pordenone

V C-ligi silver tesen poraz Bora Radenska, v D-ligi pa suverena zmaga Kontovela

4. dec. 2022 | 0:26

C-LIGA GOLD

Jadran Monticolo&Foti – Pordenone 82:71 (23:17, 48:36, 58:66)

Jadran: Batich 14 (5:10, 3:5, 1:4), Ban 22 (-, 2:6, 6:11), De Petris 6 (2:2, 2:7, -), Gobbato 11 (4:5, 1:6, 0:3), Malalan 4 (-, 2:9, -), Pregarc 0 (-, 0:1, -), Milisavljevic 22 (3:3, 2:3, 5:6), Jakin 3 (-, 0:1, 1:1), Skerk in Bellettini nv. Trener: Dean Oberdan.

Jadran Monticolo&Foti je v 1. krogu povratnega dela prve faze C-lige gold na domačem igrišču v velikem slogu premagal Pordenone. Končni izid tekme na Opčinah je bil 82:71. Dvoboj je bil na zelo visoki kakovostni ravni, saj so bili strelci obeh ekip tokrat zelo razpoloženi. Domačini so že v prvem polčasu rahlo prevladali in so na glavni odmor odšli s prednostjo osmih točk (48:36).

V tretji četrtini je sledil preobrat Pordenona, ki je z delnim izidom 30:10 tudi prevzel vodstvo. Gostje so povsem onesposobili Jadranov napad, domačim košarkarjem pa niso odvzeli želje po zmagi. Oberdanovi varovanci so tako v zadnji četrtini odigrali brezhibno. Nasprotnikom so dopustili le 5 točk, v napadu pa so se na krilih neustavljivega tandema Ban-Milisavljevic (skupaj 44 točk, za tri točke kar 11:17) povsem razigrali in prišli do zelo lepega uspeha.

»Tekma je bila res zelo lepa, verjetno najlepša v letošnji C-ligi gold. Za zmago je bila tokrat odločilna skupinska igra, saj so čisto vsi igralci prispevali svoj delež. Končno so fantje dobili pravo ravnovesje med čvrsto igro v obrambi in učinkovitim napadom. Predvsem v zadnji četrtini so prikazali res vrhunsko igro. Zdaj nas čakata dve zelo pomebni gostovanji v San Donaju in v Codroipu,« je po sinočnji tekmi izjavil Jadranov menedžer Boris Vitez.

C-LIGA SILVER

San Daniele – Bor Radenska 72:68 (18:22, 29:35, 55:56)

Bor: Bole 0 (-, 0:1, 0:3), Terčon 6 (2:4, 2:5, 0:1), Lessing 2 (-, 1:3, -), Mozina 19 (1:2, 6:6, 2:2), Comar 16 (-, 5:8, 2:3), D. Zettin 13 (1:2, 3:9, 2:4), Venturini 3 (1:4, 1:4, -), Rajčič 9 (-, 3:8, 1:5). Trener: Saša Krčalić.

Kljub zelo okrnjeni postavi (samo osem igralcev, odsotna sta bila med drugimi Nisić in Strle) so Borovi košarkarji proti visoko uvrščenemu San Danieleju odigrali eno najboljših prvenstvenih tekem v letošnji C-ligi silver. Dali so vse od sebe in so še tri minute pred koncem dvoboja vodili za sedem točk. V končnici pa je varovancem trenerja Krčalića zmanjkalo moči in so na koncu izgubili le za štiri točke. Borovi košarkarji so pokazali zvrhano mero požrtvovalnosti in borbenosti, za kar si gotovo zaslužijo pohvalo.

D-LIGA

Kontovel – Don Bosco 75:62 (20:11, 37:30, 61:42)

Kontovel: A. Daneu 5 (1:2, 2:5, 0:1), N. Daneu 0 (-, 0:1, 0:1), Kralj 0 (-, 0:2, -), Cicogna 4 (-, 2:4, 0:1), Škerl 7 (1:1, 3:5, 0:5), Pro 9 (1:2, 4:6, -), Mattiassich 17 (-, 4:5, 3:5), S. Regent 6 (-, 3:5, -), Persi 10 (2:2, 4:6, 0:2), Starc 8 (0:4, 4:6, 0:2), G. Regent 4 (2:4, 1:2, -), Scocchi 5 (-, 1:1, 1:4). Trener: Peric.

Košarkarji Kontovela so v 10. krogu D-lige na domačem igrišču s 75:62 gladko ugnali nižje postavljeni Don Bosco. Po nekoliko bolj izenačenem prvem polčasu so domačini v tretji četrtini odločno pritisnili na plin in si priigrali skoraj 20 točk naskoka. V zadnjih desetih minutah igre, ko je bila zmaga že na varnem, je nato Kontovel z mlado postavo prednost brez večjih težav upravljal. Za potezo večera je z atraktivnim zabijanjem poskrbel Nikolaj Persi.