Ponedeljek, 22 april 2024

Marco Odermatt svetovni prvak v veleslalomu, Žan Kranjec ob kolajno

Na drugo mesto se je uvrstil drugi švicar Loic Meillard, na tretje pa Avstrijec Marco Schwarz; Žan Kranjec, ki je bil po prvi vožnji tretji, je v drugi storil napako

17. feb. 2023 | 15:40

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je osvojil šesto mesto na tekmi v veleslalomu na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Franciji. Na težkem terenu L’Eclipse ali sončev mrk v Courchevelu mu je sanje o prvi kolajni na SP odnesla napaka v finalu. Po prvi vožnji je bil tretji najhitrejši.

Zmagal je Švicar Marco Odermatt. Po smuku je na prvenstvu v Courchevelu osvojil tudi veleslalom. Na vrhu sta dva Švicarja. Loic Meillard je za srebro zaostal 32 stotink sekunde. Tretje mesto je osvojil Avstrijec Marco Schwarz (+0,40), ki je vodil po prvi vožnji.

Kranjec, ki je meril na odličje, je na šestem mestu zaostal 1,34 sekunde. Šesti je bil tudi v paralelnem veleslalomu.

Prvi od italijanskih smučarjev je bil Filippo della Vite, ki je zasedel 10. mesto.