Še drugič zlata v Bernu, s sabo pa odnesla tudi olimpijsko kvoto

Na svetovnem prvenstvu v plezanju v Bernu

Bern |
12. avg. 2023 | 0:02

Slovenska šampionka Janja Garnbret je na svetovnem prvenstvu v plezanju v švicarskem Bernu zmagala tudi v olimpijski kombinaciji, tako da se domov vrača s tremi kolajnami ob zlatu v balvanih in srebru v težavnosti.

Zmaga v olimpijski kombinaciji, v kateri so se tekmovalke pomerile v balvanih in težavnosti, je 24-letni Korošici prinesla tudi olimpijsko vozovnico za Pariz 2024.

Korošica je povedla po balvanih, prvem delu večernega finala olimpijske kombinacije.

Pred težavnostnim delom kombinacije je imela največ točk, 84,9 od 100 možnih. Edina v finalu je osvojila tri balvanske smeri. Američanka Brooke Raboutou na drugem mestu je zaostajala 15 točk.

V težavnosti ni osvojila vrha smeri. Zmagala je z višino 49+, kar pa je povsem zadoščalo za nov zlati dosežek, le Japonka Ai Mori je bila za gib boljša (50+). Mori, ki je bila na balvanih šesta, je sicer dobila težavnostno rundo, s seštevkom 140,6 točke je osvojila bron. Srebro je pripadlo Avstrijki Jessici Pilz (157,1 točk), ki je bila tretja na balvanih in četrta po težavnosti.

V finalu se je merilo samo najboljših osem.

Na svetovnih prvenstvih je Janja Garnbret osvojila že deseto kolajno, osmo zlato.