Sobota, 04 maj 2024

Skerl peti v drugi etapi dirke po Slovaški

Openski kolesar moštva CTF Victorious v ciljnem sprintu tik za moštvenim sotekmovalcem Albertom Bruttomessom

14. sep. 2023 | 21:03

Openski kolesar Daniel Skerl je v drugi etapi dirke po Slovaški zasedel zelo visoko peto mesto. V ciljnem sprintu 143,9 km dolge preizkušnje od Prešova do Poprava ob vznožju Visokih Tater je bil najhitrejši Belgijec Tim Merlier (Soudal Quick-Step). Lep ekipni uspeh je doseglo mlado furlansko moštvo CTF Victorious, saj se je pred petouvrščenega Skerla uvrstil njegov moštveni sotekmovalec Alberto Bruttomesso. Skupno vodstvo je ohranil zmagovalec uvodne etape, Francoz Remi Cavagna (Soudal Quick-Step), ki ima pred prvim zasledovalcem skoraj dve minuti naskoka. Jutri bo na vrsti tretja etapa med Ružemberokom in Martinom (171,6 km).