Petek, 26 julij 2024

SloVolley ZKB v B-ligi!

Danes zadnji krog skupine za napredovanje moške C-lige, SloVolley ZKB igra za B-ligo

Repen |
12. maj. 2024 | 0:23

ODBOJKA

MOŠKA C-LIGA - Skupina za napredovanje

SloVolley ZKB – Pordenone 3:1 (24:26,25:19, 25:19, 25:12)

SloVolley: Jereb 2, Terpin 10, Antoni 5, Jerič 7, Giusto 18, Komjanc 10, Margarito (L1), Castellani 0, Kosmina 6, Riccobon 1, Corsi 0, Buri 3, Skilitsis 2, Dessanti (L2). Trener: Peterlin.

SloVolley Zkb je napredoval v B-ligo. V Repnu je proti Pordenonu osvojil manjkajočo točko in se v 3. nizu veselil zasluženega napredovanja v državno B-ligo. Potem ko je v prvem nizu tekme zadnjega kroga skupine za napredovanje moške C-lige moral v končnici priznati premoč nasprotnikov (24:26), je v drugem povsem prevladal (25:19). Odločilen je bil nato 3. niz, ko je bilo stanje na igrišču izenačeno do 14:14. Takrat pa je SloVolley prevzel vajeti igre: z napadom in asom je prevzel nekaj točk prednosti do končnih 25:19. Sledilo je nekajminutno veselje, nato se je tekma nadaljevala.

V 4. nizu je SloVolley dokazal, kako je popolna ekipa. Na igrišče so stopili vsi igralci s klopi (nastop je zbral tudi pomočnik trenerja Corsi) in suvereno s 25:12 osvojili niz in tekmo.

Slovolley bo torej igral v državni ligi sedem let po zadnjem nastopu Sloge Tabor.

V državni B-ligi je od slovenskih klubov nazadnje igrala Sloga Tabor med sezonami 2011/12 in 2017/18. V zadnji odigrani sezoni so odbojkarji pod vodstvom Gregorja Jerončiča dosegli obstanek, a so se poleti ligi odpovedali. Višji državni ligi se je nato Sloga Tabor odrekla tudi po sezoni 2018/19, ko je zmagala C-ligo.

Fiume Veneto - Soča ZKB Lokanda Devetak 2:3 (26:28, 30:28, 27:25, 17:25, 13:15)

Soča: T. Cotič 30, Devetak 7, Miklus 7, Vižintin 20, Čavdek (L), Černic 4, Hlede 3, Makuc (L), A Cotič 3, S. Cotič 0; n.v.: Antoni, Manfreda, Persoglia, Boškin. Trener: Lucio Battisti.

Zadnjo prvenstveno tekmo je Soča v Pordenonu zmagala s 3:2 in tako zaključila nepozabno sezono na odličnem drugem mestu deželne C lige. Zaradi številnih napak na obeh straneh mreže so se vsi prvi trije seti zaključili na razliko. V vsakem je Soča na začetku povedla, proti zaključku pa je nekoliko popustila in dovolila nasprotnikom, da so se nevarno približali. Samo v prvem nizu pa je varovancem trenerja Battistija uspelo zaključiti set v svoj prid. V drugem in tretjem so zaradi naivnih napak izgubili proti nasprotnikom. Po dveh izgubljenih setih so se Tomaž Cotič (s kar tridesetimi točkami najboljši na igrišču) in soigralci predramili, ter premočno osvojili četrti niz. Tudi v tie breaku so bili modro-rumeni boljši od nasprotnikov in so tako v Sovodnje odnesli dve točki in odličen končen rezultat.