Soča Lokanda Devetak ZKB zmagala, kar pa ni bilo dovolj za gotov obstanek

Po petem nizu

15. maj. 2022 | 0:13

Soča Lokanda Deveta ZKB – Chions 3:2 (23:25, 17:25, 25:19, 25:18, 18:16)

Soča: Scocco 12, Cotič 7, Komic 10, Piva 18, Menis 4, Colja 6, Falzari 0, Ferfoglia 0, Berzacola 0, Birri (L1), Flospergher (L2), nv. Sopani, Gruden. Trener: Milocco.

Soča Lokanda Devetak ZKB je po napeti tekmi povsem zasluženo premagala Chions, tretjo silo prvenstva, a še ni gotova obstanka v ligi. Kar tri ekipe – Rojalkennedy, Letizza in Soča – imajo po 21 točk, a zaradi nižjega števila zmag in slabšega količnika nizov je Soča na 10. mestu, ki naj bi vodilo v nižjo ligo. Do včeraj odbojkarska zveza sicer še ni potrdila, da bo iz lige izpadla ena ekipa več (od napovedanih dveh, 11. Brugnere in 12. Travesia), četudi pravilnik to predvideva, ker je deželna ekipa izpadla iz B2-lige.

Začetek tekme ni obetal nič dobrega, saj so sočanke izgubljale že 0:2 v nizih. Prvi niz je sicer bil povsem izenačen in ga je Soča izgubila v končnici, drugi pa je bil monolog Chionsa. Piva in ostale pa se niso vdale, tretji niz začele odločno 10:1 in vodstva nikoli izpustile. Z zelo prepričljivo igro, prodornimi servisi (6 asov, skupno pa kar 15) in brez napak so povedle 20:9 in še 23:13. Chions, ki je sicer nastopal z mlajšo postavo, se ji je sicer v končnici približal, a nikoli ogrozil zmage. Četrti niz se je začel bolj izenačeno, a je naposled Soča dobila spet pravi ritem, Cotičeva je dobro zalagala vse napadalke, tako da je bila zmaga še bolj prepričljiva in so izenačile v nizih 2:2.

A peti niz se nikakor ni začel dobro, saj je Chions z igro brez napak prevzel pobudo in nizal točke. Bilo je že 3:8 in še 7:14, a se sočanke niso predale. Z ostrimi servisi in napadi so počasi začele nizati zaostanek, Chions pa je na drugi strani začel grešiti. Tako je Soča začela verjeti, izenačila 14:14, ko se je vnel boj za vsako točko. Prvo zaključno žogo pri 15:14 je imela Soča, drugo pa Chins 15:16, a je na koncu domača ekipa vendarle obrnila rezultat v svojo korist in zasluženo zmagala.