Četrtek, 02 maj 2024

Vrhunski Žan Kranjec do prve zmage v svetovnem pokalu

Sanjski dan za slovensko smučanje, saj je kar dvakrat zadonela Zdravljica

19. dec. 2018 | 14:03

Slovenski ljubitelji smučanja si bodo sredo, 19. decembra, večno zapomnili. Po zmagi Ilke Štuhec v superveleslalomu v Val Gardeni se je do prvega uspeha v svetovnem pokalu dokopal Žan Kranjec. Najboljši slovenski smučar prejšnje sezone je v Saalbachu stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra veleslalomske preizkušnje. Drugo mesto je zasedel Švicar Meillard, ki je zaostal za 19 stotink sekunde, tretje pa Francoz Mathieu Faivre (zaostanek 50 stotink). Italijanski smučar Luca de Alpiprandini je bil deveti (zostanek sekunda in 48 stotink).

Žan Kranjec je bil že na prvi progi zelo dober, saj je dosegel četrti čas, za pravi podvig pa je poskrbel na drugi preizkušnji. Kranjec je drugič v karieri stopil na zmagovalni oder, postregel pa je s prvo slovensko moško veleslalomsko zmago po letu 1981, ko je na najvišjo stopničko stopil Boris Strel.