VREME
DANES
Sreda, 10 junij 2026
Iskanje

Stojanu Sancinu najvišje jamarsko priznanje

24. mar. 2018 | 19:48
Dark Theme

Tržaški jamar in ustanovitelj Jamarskega odseka pri Slovenskemu planinskemu društvu Trst Stojan Sancin, doma iz Doline, je pred kratkim za dolgoletno delo na področju jamarstva prejel najvišje priznanje plaketo z zlatim znakom Jamarske zveze Slovenije. Prejeta skromna nagrada, ki mu jo je na slovesnosti v Čatežu ob Savi v družbi domačih jamarjev s Krasa podelil predsednik JZS Igor Benko, pomeni za izjemnega tržaškega jamarja, ki se je pred leti upokojil in s še večjo vnemo raziskuje predvsem klasični Kras, izraz spoštovanja za njegovo dolgoletno in neutrudno prostovoljno delo.
Leta 1947 v Logu rojenega Sancina, upokojenega profesorja na nižji srednji šoli in nekdanjega občinskega upravitelja v Dolini, so jame privlačile že v otroštvu. Leta 1976 je pripomogel k ustanovitvi Jamarskega odseka pri SPDT, ki je navezal stike tudi z Jamarsko zvezo Slovenije in do danes v njen kataster prispeval dokumentacijo o več kot 500 novih jamah na ozemlju Republike Slovenije.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava