Tržaški jamar in ustanovitelj Jamarskega odseka pri Slovenskemu planinskemu društvu Trst Stojan Sancin, doma iz Doline, je pred kratkim za dolgoletno delo na področju jamarstva prejel najvišje priznanje plaketo z zlatim znakom Jamarske zveze Slovenije. Prejeta skromna nagrada, ki mu jo je na slovesnosti v Čatežu ob Savi v družbi domačih jamarjev s Krasa podelil predsednik JZS Igor Benko, pomeni za izjemnega tržaškega jamarja, ki se je pred leti upokojil in s še večjo vnemo raziskuje predvsem klasični Kras, izraz spoštovanja za njegovo dolgoletno in neutrudno prostovoljno delo.
Leta 1947 v Logu rojenega Sancina, upokojenega profesorja na nižji srednji šoli in nekdanjega občinskega upravitelja v Dolini, so jame privlačile že v otroštvu. Leta 1976 je pripomogel k ustanovitvi Jamarskega odseka pri SPDT, ki je navezal stike tudi z Jamarsko zvezo Slovenije in do danes v njen kataster prispeval dokumentacijo o več kot 500 novih jamah na ozemlju Republike Slovenije.