VREME
DANES
Sreda, 17 junij 2026
Iskanje

Svetilnik v novo sezono v dopolnjeni podobi

26. mar. 2018 | 17:27
Dark Theme

Prihodnjo soboto se za tržaški svetilnik na Greti začenja nova sezona, ki prinaša cel kup novosti. Svetilnik, ki ima značaj državnega spomenika, bo mogoče obiskati tudi ob drugih dnevih in ne samo ob koncih tedna, kar je bilo mogoče do sedaj, po novem pa se bo mogoče sprehoditi tudi po parku pod svetilnikom. Do mestne znamenitosti ne vodi več samo pot, po kateri so se obiskovalci zapeljali zavtomobili, ampak tudi novo stopnišče, ki so ga uredili desno od glavnega vhoda.
Vse te novosti so predstavili pred vhodom v svetilnik. Direktor deželnega zavoda za kulturno dediščino FJK Erpac Antonio Giusa in deželni odbornik za kulturo Gianni Torrenti, ki sta od lani odgovorna za svetilnik, sta z veseljem napovedala, da letos nameravajo podvojiti lanskoletni obisk, ki se je lani ustavil pri številki 10.000. Ta ambiciozni cilj bodo lovili z razširjenim delovnim časom za obiskovalce. Po novem bo svetilnik odprt tudi ob petkih popoldne med 15. in 19. uro, ob sobotah in nedeljah pa bo svetilničar obiskovalce sprejemal po ustaljenem urniku med 10. in 13. uro in med 16. in 9. uro. V poletnih mesecih, in sicer julija in avgusta, bo svetilnik odprt od srede do nedelje.

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava