VREME
DANES
Sreda, 10 junij 2026
Iskanje

Še zadnja pisna naloga je mimo ...

25. jun. 2018 | 17:57
Dark Theme

Pisni del državnega izpita je mimo: včeraj je 89 dijakov slovenskih višjih srednjih šol v Trstu pisalo še zadnjo nalogo, to je multidisciplinarni test oz. večpredmetno nalogo. Dijaki so odgovarjali na vprašanja iz štirih (oz. treh predmetov na Zoisu), ki so jih pripravili znotraj maturitetnih komisij na posameznih šolah oz. učnih smereh. Na voljo so kandidati imeli štiri ure (tri na Zoisu), v katerih so odgovarjali na vprašanja o snovi, ki so jo obdelali v zadnjem letniku - z izjemo predmetov iz prvih dveh pisnih nalog. Kaže, da se zgodba tretje večpredmetne pisne naloge letos izteka in da bodo s prihodnjim letom maturanti morali opraviti državni test preverjanja znanja - Invalsi.
Na šolah so se poprave vseh treh pisnih izkušenj lotili takoj potem, ko je še zadnji dijak oddal nalogo. Rezultati pisnih nalog bodo znani jutri (v torek), tako da naj bi se ustni del državnega izpita začel jutri (v sredo) ...

Za branje in pisanje komentarjev je potrebna prijava