Prvi avgustovski teden bo še bolj vroč kot sicer: med 2. in 5. avgustom bo namreč na tržaškem gradu sv. Justa potekala 15. izvedba festivala Trieste Summer Rock, je včeraj napovedal odbornik za turizem Maurizio Bucci. Progresivni rock je spremenil naše dojemanje glasbe, je izpostavil Bucci, zato se veseli, da v Trstu že poldrugo desetletje obstaja festival, posvečen tej glasbeni zvrsti.
Festival, ki sta ga finančno podprla Občina Trst in sklad CRTrieste, se bo začel v četrtek, 2. avgusta, ko bo ob 21. uri na tržaškem gradu zaigral neapeljski prog rock bend Saint Just, v katerem blesti pevka, glasbenica in skladateljica Jenny Sorrenti, sestra italijanskega kantavtorja Alana Sorrentija.
Višek festivala bo v soboto, 4. avgusta, zaznamoval pa ga bo virtuozni klaviaturist Rick Wakeman, ki bo v Italiji odigral le dva koncerta – eden od teh bo na gradu sv. Justa. Klaviaturist je del svoje glasbene kariere preživel kot sopotnik progressive rock benda Yes.
Celoten program festivala v jutrišnji (sobotni) tiskani izdaji.