»Kolesarskih stez v središču mesta nismo ukinili, ampak smo jih začasno prepovedali njihovo uporabo zaradi obnovitvenih del, ki so ravnokar v teku. Ko gradbišča na Korzu Italia ne bo več, bomo uredili nove kolesarske steze, ki tokrat bodo ločene od območja za pešce in bare.« Župan Rodolfo Ziberna se je odzval na kritike v zvezi s prepovedjo kolesarjenja po dosedanjih kolesarskih stezah na korzih Verdi in Italia v Gorici. Občinsko upravo so ostro kritizirali razni uporabniki socialnih omrežij; župan jim je odgovoril v skupini Sei di Gorizia se in pojasnil, da je sobivanje med pešci in kolesarji na korzih Verdi in Italia nevarno. »Če izstopiš iz trgovine ali bara, te lahko kolo povozi, zato so v prometni ureditvi potrebne spremembe. Prepričan sem, da ne bi bilo pametno odpraviti parkirna mesta na eni strani Korza Italia, kot nekateri sugerirajo,« poudarja Ziberna. Poveljnik mestnih redarjev Marco Muzzati pojasnjuje, da bodo v prihodnjih dneh seznanjali kolesarje s prepovedjo uporabe dosedanjih kolesarskih stez na Korzu Verdi in na odseku Korza Italia, ki se začenja pri pokrajinski palači in zaključuje pri Verdijevem gledališču.
Kolesarji opozarjajo, da je vožnja po sredini cestišča na Korzu Italia nevarna zlasti za otroke. Trdijo, da so spremembe zelo slabo označene: na Korzu Verdi je občina namestila nekaj prometnih znakov, ki niso ravno jasni, zatem še cvetlična korita, ki opozarjajo, da je vožnja po nekdanji kolesarski stezi na pločniku po novem prepovedana.